اگر چه گوشی های امروزی با پیشرفت های بسیار زیادی در ساختار سخت افزاری و نرم افزاری خود روبرو شده اند و به دنبال این امر کمپانی های سازنده در مسیر هوشمند سازی گوشی پیشرفت های قابل توجهی داشته اند، اما همچنان میتوان برقراری تماس را اصلی ترین و مهم ترین هدف از تولید هرگوشی موبایلی دانست. به همین دلیل بروز هر گونه مشکل در این خصوص میتواند دردسرهای بسیاری را برای کاربران به دنبال داشته باشد. از آن جا که مشکل عدم خواندن سیم کارت یکی از متداول ترین اختلالات در انواع گوشی ها به شمار میرود، قصد داریم در این مقاله به بررسی دلایل بروز این مشکل، راه های جلوگیری و مرتفع سازی آن بپردازیم.

چنانچه شما عزیزان نیز متوجه مشکل در خواندن سیم کارت توسط گوشی موبایل ایسوس خود شده اید، پیشنهاد میشود تا انتهای این بخش همراه ما بمانید.

عدم خواندن سیم کارت

چه دلایلی منجر به عدم خواندن سیم کارت میشود ؟

  • آسیب های اسلات سیم کارت.
  • قرار نداشتن تنظیمات شبکه بر روی حالت خودکار.
  • فلش شدن گوشی موبایل.

راه کار حل مشکل عدم خواندن سیم کارت

چنانچه به هر دلیلی با مشکل عدم خواندن سیم کارت در گوشی ایسوس خود مواجه شدید، لازم است برای رفع مشکل پیش آمده، گوشی موبایل خود را خاموش کنید. پس از خاموشی دستگاه سیم کارت خود را از اسلات مربوطه خارج کنید و مجددا در جای خود قرار دهید. به احتمال فراوان مشکل حل خواهد شد. اما در صورتی که همچنان گوشی موبایل موفق به خواندن سیم کارت داخل خود نشد، لازم است سیم کارت دیگری را امتحان کنید تا مطمئن شوید مشکل از سیم کارت نیست. اگر سیم کارت جدید در گوشی شناخته شد، لازم است رفع مشکل سیم کارت خود را به اپراتور مربوطه ارجاع دهید.

از دیگر نکاتی که در این مراحل لازم است به آن توجه داشته باشید، قرار گیری درست سیم کارت در اسلات گوشی موبایل است. چنانچه با تعویض سیم کارت همچنان مشکل ادامه داشت، پیشنهاد میشود باتری گوشی را از دستگاه خارج نمایید و اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید. شما همچنین میتوانید حالت شبکه را به صورت خودکار تغییر دهید. تمیز کردن اسلات سیم کارت با استفاده از دستمال نخی بدون پرز نیز میتواند در رفع مشکلات ناشی از اسلات موثر باشد. یکی دیگر از مواردی که لازم است به آن توجه داشته باشید، محل قرار گیری شماست.

گاهی ممکن است عدم سرویس دهی و آنتن دهی در منطقه ، دلیل اصلی مشکل در خوانش سیم کارت داخل گوشی ایسوس باشد. از دیگر موارد پیشنهادی کارشناسان تعمیر گوشی حذف برنامه های مشکل ساز و غیر استاندارد از روی حافظه ی گوشی موبایل است. چنانچه موارد مذکور در رفع مشکل شناسایی سیم کارت موثر نبود، لازم است به نمایندگی موبایل ایسوس مراجعه کرده و از خدمات تخصصی عیب یابی و تعمیر بهره مند گردید.

نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس

نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس خدمات تخصصی و منحصر به فردی را در خصوص تعمیر و رسیدگی به مشکلات انواع گوشی های موبایل ایسوس به کاربران و مشتریان گرامی ارائه میدهد که یکی از آن ها رفع مشکل عدم خواندن سیم کارت است. این نمایندگی ضمن بهره مندی از واحدهای تخصصی و مجزا قادر است هر گونه ناکارآمدی نرم افزاری و سخت افزاری را در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی کرده و اقدامات لازم جهت مرتفع سازی آن را به عمل آورد.

کارشناسان و مهندسان فعال در نمایندگی ASUS از میان زبده ترین نیروهای پشتیبانی در سطح کشور برگزیده و گرد هم آمده اند. کاربران گوشی های موبایل ایسوس میتوانند در صورت مواجهه با هر گونه خرابی در گوشی موبایل خود، به نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس مراجعه کنند و از خدمات پشتیبانی این مجموعه نهایت بهره مندی را داشته باشند. این نمایندگی در شعب مختلفی در تهران، کرج و سایر شهرستان های کشور به فعالیت میپردازد و برای کلیه ی سرویس ها و خدمات خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی در نظر گرفته است.

نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس »
فیلمبرداری از صفحه تبلت

آموزش فیلمبرداری از صفحه تبلت

آموزش فیلمبرداری از صفحه تبلت فیلمبرداری از صفحه تبلت زمانی اهمیت پیدا می کند که قصد آموزش و توضیح بخشی از ابعاد نرم افزاری تبلت خود را به شخص دیگری…
آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس

آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس

آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس یکی از سوالات رایجی که کاربران هنگام تماس گرفتن با نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس از کارشناسان می پرسند، مربوط به شارژ نشدن گوشی موبایل…
تعمیر سی پی یو موبایل ایسوس

تعمیر سی پی یو موبایل ایسوس

تعمیر سی پی یو موبایل ایسوس براساس دیدگاه کارشناسان دنیای تکنولوژی، مهم ترین قطعه ای که در گوشی های هوشمند امروزی باعث تفاوت سطح کیفی میان آن ها می شود،…
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+